Vyberáme kyticu pre dámu

Vybrať kyticu pre dámu môže byt veľmi jednoduché, ale pre mnohých z nás naopak značne zložité. Že neviete ako na to? Páni, tak zbystrite pozornosť, mám tu pre vás niekoľko užitočných rád. 

 a) Aká je osobnosť?

 

Ak poznáte veľmi dobre dotyčnú dámu, ktorú chcete obdarovať, tak pravdepodobne viete,  či je výrazne extrovertný a spoločenský typ ženy alebo skôr tajuplná a zádumčivá introvertka. To Vám môže dosť pomôcť pri výbere kytice. Vo všeobecnosti sa výraznejším extrovertným osobám páčia výraznejšie kvety a farby a naopak hĺbavé introvertné typy inklinujú skôr k jemnejším kvetom a pastelovým farbám.

Ohnivé Quito

Ohnivé Quito

Biela pre anjela

Biela pre anjela 

 b) Ako sa oblieka?

 

Aj to je istým vodítkom pri výbere kytice. Ak dáma miluje jednoduchú eleganciu doprajete jej ju aj v podobe kytice a uvidíte, že zázraky sa môžu diať aj na počkanie. Pri prevahe čierno-bieleho oblečenia   v jej šatníku, vsaďte hlavne na tú bielu. Bielych kvetov je v ponuke naozaj nesmierne množstvo. Počnúc ružami, ktoré pozná snáď každý, cez ľalie, frézie, alstromérie, gladioly, gerbery, tulipány, karafiáty, orchidey, prípadne rôzne druhy chryzantém. Elegantne pôsobia kytice z bielych kornútoviek alebo antúrií.

Ušlachtilá diva

Ušľachtilá diva

 

Aj snehobiela čistota ľalií poteší nejedno srdce i oko. Ľalie zvoľte radšej obyčajné, pretože veľkokveté orientálne ľalie sú výrazne voňavé, čo nemusí každému vyhovovať.

Celá biela

 Celá biela

Menej známe kvety sú eustomy, ktorých plnokveté formy tvarom pripomínajú kvet ruže a alstromérie, ktorých prednosťou je, že vo váze vydržia krásne viac ako týždeň.

Večná slečna

Večná slečna

 

 c) Aké nosí doplnky?

Ak sa sústredíte na dámu, ktorá si zaslúži byť obdarovaná kyticou od vás, všímajte si tiež aké nosí zvyčajne doplnky. Milé, kamarátske a
živé žieňa s úsmevom na tvári uprednostňuje veselé farby a vie si to vychutnať aj v detailoch. Ak sa nemohla príliš farebne obliecť do práce, tak farebnosť jej doplnkov ju prezradí. Takejto dáme urobí radosť každá kytička, ktorá ukrýva v sebe potenciál farebného leta alebo sveta.

 

Taká dúhová

Taká dúhová

 

V jarnom období upútate jej pozornosť kyticou z pestrých tulipánov alebo frézií.

Nežná Vesna

Nežná Vesna

 

V lete bude nadšená zo slnečníc, pestrých gerber, cínií, georgín a alstromérií v kombinácii s inými jemnými letnými kvetmi ako margaréty, gypsomilka, rôznofarebné astry, stračonôžka alebo limonka.

Slnečná

Slnečná

 

Letná oslava

Letná oslava

 

Letná kráska

Letná kráska

 

Na jeseň ju môžete prekvapiť kytičkou v oranžových, červených až hnedastých farebných tónoch, ktorá môže byť doplnená plodmi jesene.

Slečinka Kvetinka

Slečinka Kvetinka

 Australia

Austrália

  Temperamentná jeseň

Temperamentná jeseň

 

No a v zime, keď je všetko biele, alebo v meste skôr blatové a sivé, doprajete jej napríklad potešenie z farebnosti chryzantém,
karafiátov, zorníc alebo ruží.

Ďalšia rozkvitnutá

Ďalšia rozkvitnutá

 

Pastva pre oči

Pastva pre oči

 

Lákavá predstava

Lákavá predstava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *