Vyberáme kyticu pre pána

Vo všeobecnosti je vhodné voliť pre pánov kytice v tlmených farbách, teda nie príliš pestré. Najlepšie sú odtiene fialovej, modrej a krémovej farby v kombinácii so zelenou. Touto farebnosťou určite nič nepokazíte. Samozrejme zelené nemusia byť len listy alebo doplnková zeleň.  Pekné svetlozelené až pistáciové kvety ako orchidey, chryzantémy, antúrie, karafiáty, nerozvité súkvetia rozchodníka a ďalšie veľmi  pekne dopĺňajú a vyzdvihujú ostatné farebné kvety v kytici.   

 

Orchidea  

Ak pána poznáte veľmi dobre a viete, že je srandista narodený v ohnivom znamení, ktorý nikdy nikde dlho neobsedí, môžete ,ísť‘ aj do výraznejších, či veselších farieb a kvetov.  Pre týchto večných optimistov milujúcich leto a zábavu je zaujímavým kvetom strelícia, helikónia alebo slnečnica, ktorá vystihuje ich povahu.

                                                   

Power of flower

Ak máte k obdarovanému hlbší citový vzťah môže byt najlepším riešením ústredného kvetu v kytici práve antúria, ktorej kvetný kalich pripomína tvar srdca. Kytica by mala byť aranžovaná na výšku, aby v nej  vynikli jednotlivé ,srdiečka‘, ak ich je viac.  Tým pádom je v takomto kvetinovom dare schovaná aj istá dávka symboliky.    

Vyšší princíp

                    
Safari

Pre mužov so zmyslom pre humor by som odporúčala zakomponovať do kvetinovej väzby niečo netradičné alebo vtipné. Domáceho kutila by určite prekvapili rôzne skrutky, matice, svorky a podobné drobnosti. Tieto praktické vecičky sa dajú jednoducho umiestniť medzi kvety a potom následne použiť.     

Kutilská  

Labužníka iste najviac poteší, ak si kvetnými hlávkami a súkvetiami nájde aj nejakú svoju obľúbenú dobrotu na zahryznutie. Mňam.

Monsieur Ferrero

Pre kuchára by sa snáď hodili rôzne druhy korenín, cesnak a čili papriky, ktoré môžu byť súčasťou kvetinoveho daru. Tieto maličkosti zaujímavo dotvoria celú kompozíciu, ale nemusia príliš vynikať, aby ,neprebili‘ jednotlivé kvety.

Gurmánska  

Elektrikárovi snáď vyčaria úsmev na tvári rôznofarebné drôtiky, ktorými budú ovité hrubšie stonky kvetov.    

Pánska volenka

Rybára určite rozosmeje, ak si medzi kvetmi nájde aj nejaké háčiky, olovká alebo mašličky zo silónu.       

No a finančníkovi alebo bankárovi sa môžu zasunúť do aranžmánu trebárs zrolované bankovky… Hmm…Aháa, to by ovšem potešilo asi každého, že? Nevadí. Bol to len príklad.

Aj pre pánov ktorých láka adrenalín a dobrodružstvo je tu ,zrkadlo‘  v podobe kytice.

Pre potápačov a milovníkov vodných športov alebo mužov narodených vo vodnom znamení môžete zvoliť kyticu tajomnú, čiže v modrých a tmavozelených odtieňoch, ktorá istým spôsobom pripomína vodu či hladinu jazera resp. mora. Túto skutočnosť výborne vystihujú bohaté modré súkvetia hortenzií. Ich farebná škála je veľmi premenlivá a rozmanitá takmer ako voda.   


Vodný živel    

Zelené kvety môžu napríklad výborne vystihovať pánov v ,zelenom’, čiže vojakov a policajtov. Nádherné sú kombinácie pistáciových, krémových alebo svetložltých kvetov, ktoré pôsobia veľmi elegantne.        

        Orchidea  

To by snáď ako základné vodítko k výberu kytíc pre pánov stačilo a teraz huraáá… ideme vyberať kytice pre dámy. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *